Türkiye Cumhuriyeti

Kanberra Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Vakur Gökdenizler'in Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 28.10.2015

Büyükelçi Sayın Vakur Gökdenizler’in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Avustralyalı Türk toplumunun değerli üyeleri,

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. Yıldönümünü gurur ve coşku içinde kutlamaktan mutluluk duymaktayım. Avustralya Genel Valisi Peter Cosgrove’a 14 Ekim 2015 günü güven mektubumu sunmamın ardından Avustralya’da sizlerle birlikte kutlayacağım ilk Cumhuriyet Bayramı olması benim için ayrı bir önem ve gurur teşkil etmektedir.

 

Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki Türk milletinin birlik ve dayanışma içinde verdiği emsalsiz mücadelenin ardından kurulmuştur. Köklü tarihinden, zengin kültüründen ve aziz milletinden her zaman güç alan Cumhuriyetimiz, hepimizin koruması ve yaşatması gereken en değerli ortak varlığımızdır.

 

Bize bu güzel mirası bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını bu anlamlı günde sonsuz minnet ve saygıyla bir kez daha anıyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 92’inci kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını şahsım ve Büyükelçiliğimizdeki mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Vakur Gökdenizler

T.C. Kanberra Büyükelçisi