Türkiye Cumhuriyeti

Kanberra Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Sayın Reha Keskintepe'nin Yeni Yıl Mesajı , 18.12.2013

Değerli vatandaşlarım,

Aziz soydaşlarım,

 

2013 yılının sonuna yaklaştığımız şu günlerde, yıl boyunca düzenlenen çeşitli etkinliklerde sizlerle biraraya gelmekten büyük mutluluk duydum. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi, önümüzdeki yıl da muhtelif vesilelerle sizlerle görüşmeyi, Türk toplumunu yakından ilgilendiren konularda fikir alışverişinde bulunmayı ümit ediyorum.

 

Avustralya’nın çok kültürlü yapısı içinde Türk toplumunun varlığını ve saygınlığını güçlendirmesi hepimizin temel hedefi olup, bu hedefe ulaşmanın yegane yolu da birlik ve beraberlikten geçmektedir. 2013 yılında hepimizi gururlandıran ve geleceğe umut ve güvenle bakmamızı sağlayan gelişmeler arasında, ilk kez Türk toplumu içinden bir siyasetçinin Senatör Mehmet Tillem’in Federal Parlamento’ya girmesi, bir işadamının Sayın Burak Dinçel’in inşaat sektöründe teknolojik atılım yapan fabrika açması da gelmektedir.  Bu çerçevede, siz saygıdeğer vatandaşlarımızın desteğiyle “Australian Turkish Advocacy-Alliance (ATA-A)”ın kurulmasından ve faaliyete geçmesinden duyduğum memnuniyeti de paylaşmak istiyorum. Anayurdumuzdan binlerce kilometre uzaklıktaki Avustralya’da özveri, duyarlılık ve vatan sevgisiyle hareket eden vatandaşlarımızın varlığı bizleri fazlasıyla mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır.

 

Avustralya’da faaliyet gösteren dernek ve vakıflarımız, kültürümüzün çeşitliliği ve zenginliğinin bir simgesidir. Avustralya’daki tüm Türk sivil toplum kuruluşları tarafından kurulan ATA-A, 2015’e gidilen süreçte Türk toplumunu yakından ilgilendiren asılsız iddialar ve olaylara karşı mücadelede birlik, beraberlik ve dayanışma içinde tek bir ses ve güç olarak faaliyet gösterecektir. Bu çerçevede, ATA-A’nın 2014’te düzenleyeceği faaliyetlere toplumumuzun her kesiminden güçlü bir destek verileceğine yönelik inancım tamdır.

 

Bunlara ilaveten, 2013 yılı boyunca sivil toplum kuruluşlarımızın öncülüğünde her alanda çok sayıda başarılı etkinlikler gerçekleştirilmesi Türk toplumunun Avustralya’nın çok kültürlü yaşamına yaptığı güzel katkılara örnek teşkil etmiştir.

 

2014 yılının, Avustralya’da yaşayan tüm vatandaşlarımız ve soydaşlarımız için başarılı ve mutlu bir yıl olması dileğiyle, yeni yılınızı şahsım ve Büyükelçiliğimizdeki mesai arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlar, içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

   Reha Keskintepe

   T.C. Kanberra Büyükelçisi