Türkiye Cumhuriyeti

Kanberra Büyükelçiliği

Büyükelçilik Duyurusu

Büyükelçi Reha Keskintepe'nin Cumhuriyet Bayramı Mesajı , 28.10.2013

Değerli Vatandaşlarım

Aziz Soydaşlarım,

 

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 29 Ekim 1923 günü ilan edilmiş olan Cumhuriyetimizin 90’ıncı kuruluş yıldönümünü sizlerle birlikte coşku içinde kutlamaktan büyük mutluluk duymaktayım.

 

Türkiye Cumhuriyeti 90 yılda pek çok başarılı atılımlar gerçekleştirerek, demokrasi ve insan haklarına saygılı, laik, sosyal hukuk devleti ilkeleri çerçevesinde hızlı kalkınma hamleleriyle örnek alınan, dünya barış ve güvenliğine önemli katkıda bulunan bir ülke olmakla bölgesinde ve ötesinde bir denge ve istikrar unsurudur. Avustralya’dan binlerce kilometre uzaktaki Anayurdumuzda kaydedilen bu gelişmelerin sizler tarafından yakından ve gururla takip edildiğini bilmekteyiz.

 

Türkiye - Avustralya arasında köprü görevi üstlenen ve iki ülke arasında önemli bir sosyal bağ oluşturan vatandaşlarımızın bu ülkede özverili ve başarılı bir şekilde Avustralya’nın ekonomisine, siyasetine, kültürüne, edebiyatına ve sporuna yapıcı katkılarda bulunuyor olması ve sivil toplum örgütlerinde aktif rol oynaması bizleri fazlasıyla mutlu etmekte ve gururlandırmaktadır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin 90’ıncı kuruluş yıldönümü vesilesiyle hepinizi bir kez daha tebrik eder, sağlık ve esenlikler diler, selam ve saygılarımı sunarım.

 

 

                                                                            Reha Keskintepe

                                                                      T.C. Kanberra Büyükelçisi